14 444 & 14 333

Hlavní stránka » Aktuality » Zdravotnické asistence » Zajištění Majálesu v Letňanech a čarodějnic v Parku Ladronka 29.-30.4.2017

Zajištění Majálesu v Letňanech a čarodějnic v Parku Ladronka 29.-30.4.2017


Dne 29. 4. 2017 posádky Záchranné služby ASČR realizovaly zdravotnické zajištění Majálesu v Praze, který se konal v areálu PVA v Letňanech. Této akce se zúčastnilo cca. 25 000 návštěvníků.
Záchranná služba ASČR byla na tuto akci personálně i technicky připravena s odpovídajícím množstvím zdravotnického personálu, vyhřívaným nafukovacím stanem s lehátky až pro 24 ležících a 10 sedících pacientů. Dále sanitními vozidly RZP  s pohonem 4x4, včetně terénního sanitního vozidla, terénní čtyřkolky a speciálního vozidla pro řešení následků hromadného neštěstí. Nechybělo zde mobilní operační středisko ani mobilní catering pro zajištění stravování, nejen pro pracovníky ZS ASČR po celou dobu konání této akce.
V průběhu zdravotnického zajištění této akce bylo ošetřeno 42 osob. Z toho 14 pacientů muselo být transportováno do zdravotnických zařízení. Jednalo se převážně o úrazy končetin a hlavy, nevolnosti a intoxikace alkoholem, ale v jednom případě byl u pacienta diagnostikován akutní koronární syndrom, který byl po vyšetření a celkové stabilizaci transportován posádkou RLP ZS ASČR na koronární jednotku.

Následující den, 30. 4. 2017, Záchranná služba ASČR realizovala zdravotnické zajištění asistence akce - Čarodějnice v Praze v parku Ladronka, kde bylo více než 10 000 návštěvníků. V průběhu zdravotnického zajištění této akce bylo ošetřeno 12 osob, z toho 7 pacientů muselo být transportováno do zdravotnických zařízení. Jednalo se převážně o úrazy končetin a hlavy způsobenými pády a v jednom případě stav po napadení jinou osobou, dále kolapsové stavy a ve dvou případech i intoxikace alkoholem.

Zaznamenal + fotodokumentace: Mgr. Radek Benda, inspektor provozu ZS ASČR

Partneři:

czech aviation centre zdravtex uuzssk mandisan xena samaritan most k domovu hodinky 4pm