14 444 & 14 333

Hlavní stránka » Aktuality » Výjezdy » Zmařené životy dvou mladých lidí - 16.9.2012 Štěchovice - Davle

Zmařené životy dvou mladých lidí - 16.9.2012 Štěchovice - Davle


Dne 16.9. 2012 ve 21.40 hodin došlo na silnici mezi obcemi Štěchovice a Davle k těžké dopravní nehodě osobního vozidla, které ve velké rychlosti narazilo do dvou vzrostlých stromů. Na místě zemřely dvě osoby, spolujezdec - mladý muž, ročník 1991 a dívka, ročník 1994. Obě osoby byly ve vraku vozidla zaklíněny. U muže byl lékařem konstatován exitus. U dívky byla po vyproštění zasahujícími týmy ZZS zahájena rozšířená resuscitace, která byla bohužel neúspěšná a proto  lékař rovněž musel konstatovat exitus.

Bezprostředně po  nehodě došlo k další dopravní nehodě, kdy část stromu, poraženého osobním vozem, zasáhla čelní sklo projíždějícího vozidla SUV, které následně narazilo do osobního vozidla jedoucího před ním. Naštěstí zde nikdo další již zraněn nebyl.

Na místo zásahu vyjely posádky ZS ASČR Praha západ a to posádka RZP ze stanoviště Davle, posádky RV + RZP ze Stanoviště Zbraslav. Současně byl ZOS ZZS SČK  aktivován vzlet LZS z Prahy. Na místě nehody spolupracovaly všechny složky IZS - HZS z Jílového i Prahy, SDH ze Štěchovic, Policie ČR a následně i inspektor provozu ZS ASČR. Příčina této dopravní nehody je v šetření Policie ČR.

Partneři:

czech aviation centre zdravtex uuzssk mandisan xena samaritan most k domovu hodinky 4pm