14 444 & 14 333

Hlavní stránka » Aktuality » Výjezdy » Zásahy posádek ZS ASČR - následky orkánu dne 29.10.2017

Zásahy posádek ZS ASČR - následky orkánu dne 29.10.2017


Dne 29. října 2017 se v průběhu dne Českou republikou prohnal orkán, který kromě velkých materiálních škod měl za následek i několik ůrazů, ke kterým vyjížděly posádky Záchranné služby ASČR.
V 9.16 hodin vyjížděla posádka RZP z Davle do terénu mezi obce Zvole a Okrouhlo, okres Praha - západ, kdy ženu, ročník narození 1947, poranilo v obličeji sklo z okna, které se rozbilo poryvem silného větru. Žena silně krvácela, bylo nutné stavění krvácení tlakovým obvazem a podání infůzního roztoku, po vyšetření a zajištění byla zraněná žena transportována na stomatochirurgii do VFN v Praze na Karlově náměstí.
V 10.45 hodin vyjížděly obě posádky RZP a lékař RV z Kralup nad Vltavou do obce Ledčice, okres Mělník, kdy došlo k pádu části zdiva domu s poraněním dvou osob. Muž, ročník narození 1966, který utrpěl vážnější poranění, byl po vyšetření a zajištění transportován posádkou RZP v doprovodu lékaře RV na traumacentrum do FN Praha - Vinohrady. Druhá zraněná osoba, žena, ročník narození 1976, byla s lehčím poraněním transportována posádkou RZP na chirurgickou ambulanci do nemocnice ve Slaném.
Další zraněný muž, ročník narození 1971, který se podílel na likvidaci následků orkánu ve Štěchovicích, byl v pozdních odpoledních hodinách transportován posádkou RZP Davle s kontuzí krční páteře po pádu na chirurgickou ambulanci FTN Praha - Krč.
Ostatní zásahy posádek Záchranné služby ASČR již neměli přímou souvislost s nepřízní počasí téhož dne.

Zaznamenal + fotodokumentace: PhDr. Radek Benda, inspektor provozu ZS ASČR

Partneři:

czech aviation centre zdravtex uuzssk mandisan xena samaritan most k domovu hodinky 4pm