14 444 & 14 333

Hlavní stránka » Aktuality » Výjezdy » Zásahy posádek ZS ASČR na Silvestra 2017 a na Nový rok 2018

Zásahy posádek ZS ASČR na Silvestra 2017 a na Nový rok 2018


V časovém horizontu od silvestrovské 7 hodiny ranní do 19 hodiny prvního dne Nového roku 2018 bylo posádkami Záchranné služby ASČR (dále jen ZS ASČR) v době od 19.00 do 8.00 hodin, realizováno celkem 115 výjezdů a ošetřeno celkem 132 pacientů.

Již krátce před 13 hodinou vyjížděly posádky RV a RZP ze Zbraslavi k náhlé zástavě oběhu do Dobřichovic, kde v tamní sportovní hale zkolaboval náhle při fotbale muž, ročník narození 1965. Bohužel i přes rozšířenou neodkladnou resuscitaci našich posádek ZS ASČR za spolupráce jednotky HZS z Řevnic se pacienta již nepodařilo oživit a lékař RV musel konstatovat exitus.
V 18.37 hodin vyjížděly posádky RV a RZP ze Slaného k dopravní nehodě poblíž obce Tuřany, kde řidič osobního vozidla srazil srnku, když vystoupil z vozidla, tak do havarovaného vozidla narazil další osobní vůz, který následně srazil řidiče prvního vozidla. Muž, ročník narození 1965 utrpěl těžké zranění, se kterým byl po vyšetření a zajištění posádkami ZS ASČR transportován na chirurgickou ambulanci do nemocnice ve Slaném.
Hned v prvních minutách Nového roku v 00.15 hodin vyjížděla posádka RZP ze Slaného k traumatické amputaci prstu ruky po výbuchu zábavné pyrotechniky u muže, ročník narození 1978 do Kutrovic, po vyšetření a zajištění byl zraněný muž transportován na chirurgickou ambulanci do Slaného.
K úrazu obličeje s možným poraněním oka od petardy vyjížděla krátce po půlnoci, v 00.19 hodin posádka RZP z Mníšku pod Brdy do Líšnice, odtud po vyšetření a zajištění transportovala posádka RZP muže, ročník narození 1990, na urgentní příjem do nemocnice v Příbrami.
V časných hodinách Nového roku ve 3.14 hodin vyjížděla posádka RZP PPNP ze Zbraslavi a inspektor provozu ZS ASČR k dopravní nehodě osobního vozidla se zraněním, která se stala v Jílovišťské ulici v Praze 5 - Lipeních. Při dopravní nehodě osobního vozidla po nárazu do zábradlí a kamenného sloupku došlo ke zranění dvou osob. Na místo byla proto přivolána další posádka RZP PPNP a oba muži, ročník narození 1995, byli se zraněním po vyšetření a zajištění transportováni posádkami ZS ASČR na traumatologii do FN Praha - Motol.

V průběhu silvestrovských a novoročních oslav byly indikace výjezdů posádek ZS ASČR většinou různé bolestivé stavy, nevolnosti, kolapsové stavy a úrazy, několik výjezdů posádek ZS ASČR jako tradičně, k alkoholu zmoženým a následky toho i zraněným spoluobčanům a taktéž i výjezdy k několika případům zranění v souvislosti s napadením.

V této souvislosti bych chtěl i v letošním roce jménem všech našich zůčastněných pracovníků ZS ASČR poděkovat všem kolegům ze ZZS HMP z Václavského i Staroměstského náměstí a celému kolektivu Zdravotnického operačního střediska ZZS HMP  a Operačního střediska ZS ASČR za profesionální a perfektní součinnostní spolupráci při zdravotnickém zajištění této akce o silvestrovské noci.

 

Zapsal:

PhDr. Radek Benda

Inspektor provozu ZS ASČR

 

Fotodokumentace:

R. Benda a M. Milbauer

Partneři:

czech aviation centre zdravtex uuzssk mandisan xena samaritan most k domovu hodinky 4pm