14 444 & 14 333

Hlavní stránka » Aktuality » Výjezdy » Vážná DN u Slaného 2.3.2013

Vážná DN u Slaného 2.3.2013


Dne 2. března 2013, krátce před 14 hodinou, došlo na silnici při výjezdu ze Slaného na Tuřany k těžké dopravní nehodě. Ve vysoké rychlosti se zde čelně  střetly dvě osobní vozidla . V jednom z vozidel cestovali dva starší manželé, ve druhém vozidle tři lidé, dívka a dva mladí muži.

Na místo zásahu vyjely všechny posádky ZS ASČR ze Slaného, vůz RV s lékařem, obě posádky RZP a dokumentarista ZS ASČR. Dále posádka RLP ZZS Středočeského kraje z Kladna, dvě vzletové skupiny LZS Hl. m. Prahy a ZZS Ústeckého kraje.

Při nehodě na místě zahynuli oba manželé a mladá žena z protijedoucího vozidla. Jeden spolujezdec utrpěl těžká poranění, ale byl při vědomí, druhý spolujezdec byl v bezvědomí a měl zástavu dechu a oběhu. Zasahujícím posádkám ZZS se podařilo u tohoto 14-letého chlapce po 45 minutách trvající neodkladnou resuscitací, umělou plicní ventilací a infuzní náhradou objemu, obnovit srdeční akci. Poté byl předán LZS Ústeckého kraje a transportován v kritickém stavu do FN Motol v Praze, kde svým zraněním ve večerních hodinách podlehl. Druhý, těžce zraněný spolujezdec, byl po vyšetření a zajištění předán LZS Hl. m. Prahy a transportován do ÚVN Praha - Střešovice.

Na místě události spolupracovaly všechny složky IZS - HZS ze stanice Slaný a Policie ČR, která šetří příčinu této tragické dopravní nehody.

Partneři:

czech aviation centre zdravtex uuzssk mandisan xena samaritan most k domovu hodinky 4pm