14 444 & 14 333

Hlavní stránka » Aktuality » Výjezdy » Tragická víkendová sobota 3.12.2016

Tragická víkendová sobota 3.12.2016


Dne 3. prosince 2016 zajišťovaly dvě posádky RLP ZS ASČR a inspektor provozu ZS ASČR motoristickou akci TipCars Pražský Rallysprint 2016 u Strahovského stadionu. Posádky ZS ASČR v průběhu konání akce transportovaly jednoho lehce zraněného závodníka k dalšímu vyšetření do ÚVN Praha - Střešovice a na místě ošetřily i jednu mladou ženu s nevolností.
V odpoledních hodinách došlo v prostoru závodní tratě k těžkému úrazu - pádu z výše, kdy muž, ročník narození 1977 spadl z ochozu z výšky cca 10 metrů na hlavu na komunikaci. Na místo vyjely všechny posádky ZS ASČR přítomné na asistenci. Muž byl po pádu v bezvědomí a v přímém ohrožení života. Po zajištění, vyšetření, medikamentózní a infuzní terapii, byl muž na umělé plicní ventilaci a celotělové fixaci vakouvou matrací v kritickém stavu transportován posádkou RLP ZS ASČR na Emergenci do ÚVN Praha - Střešovice, kde ve večerních hodinách, téhož dne, na následky zranění hlavy a hrudníku bohužel zemřel.
Po dobu stabilizace pacienta posádkami ZS ASČR u tohoto úrazu, byla motoristická soutěž zastavena a následně i pořadatelem ukončena.
Příčiny tohoto těžkého úrazu jsou v šetření Policie ČR.

Téhož dne, krátce po 15 hodině, došlo na dálnici D4 v úrovni 20 km, ve směru z Prahy na Příbram k těžké dopravní nehodě, kdy osobní vozidlo narazilo ve vysoké rychlosti do pomalu jedoucího nákladního vozidla, které vezlo na podvalníku bagr. Na místo byly vyslány posádky ZS ASČR - RV s lékařem, posádka RZP a posádka RZP PPNP ze Zbraslavi, posádka RZP ZZS Středočeského kraje z Dobříše, letecká záchranná služba z Prahy a posádka záchranné služby Transhospital Plus z Řevnic. Poté i inspektor provozu ZS ASČR, který na místo události odjel po ukončení mimořádné události na Rally Sprintu v Praze.
Při dopravní nehodě došlo ke zranění pěti cestujících z osobního vozidla, většinou se jednalo o těžká poranění a všichni pacienti byli po celkové stabilizaci transportováni letecky a sanitními vozidly do traumacenter nemocnic v Praze - Motole a do Vinohradské nemocnice. Jeden zraněný pacient byl transportován na Urgentní příjem do nemocnice v Příbrami.
Spolupráce všech složek IZS: ZS ASČR, ZZS Středočeského kraje, letecká záchranná služba ZZS Hl. m. Prahy a ZS Transhospital Plus. Jednotky HZS ze stanic Řevnice a Dobříš, Policie ČR a výjezd služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Policie ČR.


Zaznamenal + fotodokumentace: Mgr. Radek Benda, inspektor provozu ZS ASČR

Partneři:

czech aviation centre zdravtex uuzssk mandisan xena samaritan most k domovu hodinky 4pm