14 444 & 14 333

Hlavní stránka » Aktuality » Výjezdy » Srážka sanitky u Štěchovic 14.3.2013

Srážka sanitky u Štěchovic 14.3.2013


Dne 14. března 2013 v 18.36 hodin došlo na silnici mezi Davlí a Štěchovicemi k těžké dopravní nehodě. Ve vysoké rychlosti se střetlo osobní vozidlo Škoda Octavia se sanitním vozidlem VW Transporter soukromé dopravní zdravotní služby.

Na místo události byl ZOS ZZS Středočeského kraje aktivován výjezd posádek RV a RZP ZS ASČR ze stanoviště Praha 5 - Zbraslav a posádky RZP ZS ASČR z Davle. Na místo přijel i  inspektor provozu ZS ASČR společně s dokumentaristou ZS ASČR. Taktéž byl aktivován vzlet LZS ZZS Hl. m. Prahy, který byl ale po příjezdu posádek ZS ASČR odvolán. U řidiče osobního vozidla byl lékařem ZS ASČR konstatován exitus následkem mnohočetných poranění neslučitelných se životem. Lehce zraněný řidič sanity dopravní zdravotnické služby, byl po zajištění a vyšetření transportován na traumatologii FN Motol.

Na místě události spolupracovaly všechny složky IZS - HZS ze stanice Jílové u Prahy a jednotka SDH ze Štěchovic, Policie ČR, Kriminální policie ČR a Poříční oddíl policie ČR za účelem prohledání okolí místa nehody v těsném okolí řeky Vltavy. Část trosek automobilu spadla za zábradlí z výšky cca 8 metrů na břeh řeky a pomocí člunů SDH Štěchovice a Poříčního oddílu policie ČR ze Slap, tak byla provedena kontrola břehů a vodního toku v okolí místa dopravní nehody.

K nehodě byl následně povolán i vrtulník letecké služby Policie ČR s termovizí, aby prohledal okolí události, protože nebylo jasné, jestli v osobním automobilu nenacházela další osoba, která mohla být silným nárazem vymrštěna mimo místo nehody. Policejní potápěč prohledal řeku Vltavu pod vodou, ale výsledek jeho činnosti byl negativní.

Příčina dopravní nehody je v šetření Policie ČR.

Partneři:

czech aviation centre zdravtex uuzssk mandisan xena samaritan most k domovu hodinky 4pm