14 444 & 14 333

Hlavní stránka » Aktuality » Výjezdy » Sněhová kalamita vs. dopravní nehody 23.2.2013

Sněhová kalamita vs. dopravní nehody 23.2.2013


Dne 23. 2. 2013 v 11.32 hodin vyjížděly posádky ZS ASČR RZP ze Slaného RV a RZP z Kralup nad Vltavou k dopravní nehodě osobního vozidla u Velvar, které v hustém sněžení havarovalo mimo vozovku do hlubokého příkopu. Na místě zásahu spolupracovaly naše posádky ZS ASČR, společně s jednotkou HZS z Kralup nad Vltavou a Policií ČR. Při nehodě došlo naštěstí k lehkému zranění dvou starších osob, manželského páru, který cestoval v havarovaném osobním vozidle. Dále byl na místě nehody ošetřen i svědek, muž ročník narození 1980, který se bezprostředně po nehodě snažil oběma zraněným pomoci dostat se ven z vozidla a přitom si způsobil povrchové poranění prstů obou horních končetin. Oba zranění byli po vyšetření a zajištění transportováni na chirurgickou ambulanci nemocnice Slaný. Příčina nehody je v šetření Policie ČR.

K další dopravní nehodě v obci Pchery, která se tento den stala, byla vyslána posádka RZP ZS ASČR ze Slaného v 15.38 hodin. Došlo k  čelnímu nárazu dvou osobních vozidel v nevelké rychlosti. Hlášen byl pouze jeden lehce zraněný řidič. Při příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že se na místě  nachází tři lehce zranění, jednalo se vesměs o mladé muže ve věku 22 až 32 let. Po vyšetření a zajištění byli všichni tři  muži transportováni na chirurgickou ambulanci nemocnice Slaný. Na místě zásahu spolupracovaly všechny složky IZS, HZS ze stanice Kladno a Policie ČR. Příčinu nehody šetří skupina dopravních nehod Policie ČR.

 

Ve dne 23. 2. 2013 na celém území České republiky, území Hl. m. Prahy a Středočeského kraje nevyjímaje, hustě sněžilo a situace na silnicích připomínala kalamitu, ve které se vozy ZS ASČR obtížně dostávaly k pacientům, kteří potřebovali naší pomoc. Kromě výše uvedených dopravních nehod i jiných zásahů bylo našimi posádkami ZS ASČR ošetřeno a následně transportováno do zdravotnických zařízení i několik pacientů, kteří utrpěli zranění, zejména zlomeniny a distorze horních i dolních končetin a to vlivem pádu na sněhu či náledí.

Partneři:

czech aviation centre zdravtex uuzssk mandisan xena samaritan most k domovu hodinky 4pm