14 444 & 14 333

Hlavní stránka » Aktuality » Výjezdy » Silvestr 2016 – silvestrovská noc a zásahy posádek Záchranné služby ASČR v době od 18.00 hodin do 8.00 hodin dne 1.1.2017

Silvestr 2016 – silvestrovská noc a zásahy posádek Záchranné služby ASČR v době od 18.00 hodin do 8.00 hodin dne 1.1.2017


O silvestrovské noci a v ranních hodinách Nového roku v době od 18.00 do 8.00 hodin, bylo posádkami Záchranné služby ASČR (dále jen ZS ASČR) realizováno celkem 37 výjezdů.

Záchranná služba ASČR již druhým rokem  pomáhala zajišťovat PNP na území Hlavního města Prahy třemi posádkami RZP. Jednak v centru města,na Václavském a Staroměstském náměstí, dále posádkou RZP na stanovišti PPNP v Nemocnici na Františku a od 22 hodin do 7 hodin, byla do služby zařazena další posádka RZP na stanovišti PPNP na Zbraslavi. Tyto posádky RZP celkem realizovaly 37 výjezdů k pacientům s různými zdravotními indikacemi, většinou souvisejícími se silvestrovskými oslavami.

 Indikace výjezdů posádek ZS ASČR byly většinou různé bolestivé stavy, nevolnosti, kolapsové stavy a úrazy, několik výjezdů posádek ZS ASČR z výjezdových stanovišť oblastí Praha - západ a Kralup nad Vltavou bylo, jako tradičně, k alkoholu zmoženým a následky toho i zraněným spoluobčanům a taktéž i k několika případům zranění v souvislosti s napadením.

V této souvislosti bych chtěl i v letošním roce jménem všech našich zůčastněných pracovníků ZS ASČR poděkovat všem kolegům ze ZZS HMP z Václavského i Staroměstského náměstí a celému kolektivu Zdravotnického operačního střediska ZZS HMP za profesionální a perfektní součinnostní spolupráci při zdravotnickém zajištění této akce o silvestrovské noci.


Zaznamenal + fotodokumentace: Mgr. Radek Benda, inspektor provozu ZS ASČR

Partneři:

czech aviation centre zdravtex uuzssk mandisan xena samaritan most k domovu hodinky 4pm