14 444 & 14 333

Hlavní stránka » Aktuality » Výjezdy » Požár lakovny ve Zvoli 14.2.2017

Požár lakovny ve Zvoli 14.2.2017


Dne 14. února 2017 v brzkých ranních hodinách, vypukl rozsáhlý požár průmyslové haly - lakovny ve Zvoli, okres Praha - západ. Na místo se sjíždělo postupně až 30 jednotek HZS a SDH z Prahy a středních Čech.P ostupně byl velitelem zásahu HZS vyhlášen třetí stupeň poplachu.
Na místo vyjížděly ve 2.50 h.  rovněž posádky RV a RZP ZS ASČR ze Zbraslavi a to na základě tísňové výzvy, že se uvnitř požárem zasaženého objektu nachází osoba. Při příjezdu posádek ZS ASČR  na místo ve 3.04 hodin, byl celý objekt v plném rozsahu zasažen velkým požárem. Naše posádky ošetřily ženu, zaměstnankyni lakovny, která utrpěla popáleninu na levé horní končetině a byla nadýchána zplodinami hoření.
Následně byl z hořícího objektu vytažen zasahující příslušník HZS se zástavou dechu a oběhu. Ihned u něj byla přítomnými posádkami ZS ASČR s lékařem zahájena rozšířená resuscitace a byl připojen na umělou plicní ventilaci. Při resuscitaci maximálně pomáhali i hasiči. Byla přivolána další posádka RZP z Davle a na místo vyjel i Inspektor provozu ZS ASČR. Po 40 minutách došlo k obnovení srdeční činnosti a pacient byl v kritickém stavu transportován na urgentní příjem a následně na oddělení ARO nemocnice Kladno, kde bohužel následující den v odpoledních hodinách, zemřel.
Druhá pacientka byla při vědomí. Po zajištění a ošetření byla transportována posádkou RZP Zbraslav do Vinohradské nemocnice v Praze na kliniku popáleninové medicíny.
Na místo požáru, byla na žádost inspektora provozu přes OS ZS ASČR, vyslána posádka RZP PPNP ve službě. V ranních hodinách i další technika Odřadu speciálních prací ZS ASČR a lékařka, která byla na místě zdravotnické asistence až do jejího ukončení. V průběhu zásahu, během dne, došlo k lehkým zraněním u dvou zasahujících hasičů, kteří po ošetření a vyšetření lékařem pokračovali ve své práci. V odpoledních hodinách, bylo v objektu lakovny nalezeno tělo pohřešované osoby, u které bylo provedeno ohledání lékařkou ZS ASČR.
Odřad speciálních prací ZS ASČR v průběhu zdravotnické asistence u požáru, kromě zdravotnických činností, poskytoval zázemí na odpočinek, dále teplou i studenou stravu a nápoje pro zasahující složky IZS na místě události. Na místo byl kromě sanitního vozidla RLP vyslán vůz týlového zabezpečení s přívěsným vozíkem, ve kterém byl k dispozici zdravotnický stan a další potřebný zdravotnický materiál, ale i přikrývky, dále dvě elektrocentrály, které zde byly v činnosti. Po dobu zdravotnického zajištění, jsme měli na místě k dispozici vlastní Mobilní operační středisko a dopravní automobil, který byl po celou dobu činnosti ZS ASČR na místě události průběžně využíván.
Zdravotnická asistence ZS ASČR byla ukončena ve 20.00 hodin. Požár byl kompletně uhašen po 36 hodinách.
Příčina požáru je v šetření vyšetřovatelů HZS a Policie ČR.

Zaznamenal + fotodokumentace: Mgr. Radek Benda, Inspektor provozu ZS ASČR

Partneři:

czech aviation centre zdravtex uuzssk mandisan xena samaritan most k domovu hodinky 4pm