14 444 & 14 333

Hlavní stránka » Aktuality » Výjezdy » Použití AED v praxi 8.7.2014

Použití AED v praxi 8.7.2014


Dne 8. července 2014 kolem 18.40 hodiny v ulici Vinohradská, poskytl projíždějící řidič dopravní zdravotnické služby Záchranné služby ASČR,  první pomoc zahájením neodkladné resuscitace s použitím automatického externího defibrilátoru (AED). Jednalo se o muže, ročník narození 1963, který náhle zkolaboval při řízení osobního vozidla.

Muž byl v bezvědomí, měl zástavu dechu a oběhu a v přímém ohrožení života. Řidič DZS (dopravní zdravotní  služby) Záchranné služby ASČR tohoto muže resuscitoval a to prostřednictvím AED s dodáním třech defibrilačních výbojů. Poté jej předal do péče posádek RV a RZP Zdravotnické záchranné služby Hl. m. Praha.

Díky včasné a účinně provedené neodkladné resuscitaci řidičem DNR Záchranné služby ASČR s navazující resuscitační a intenzivní péčí ZZS Hl. m. Praha a koronární jednotky II. interní kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze,  je v současnosti tento pacient (třetí den po události) stále hospitalizován na koronární jednotce, ale již při plném vědomí a mimo ohrožení života.

 

Zaznamenal: Mgr. Radek Benda, inspektor provozu ZS ASČR

Partneři:

czech aviation centre zdravtex uuzssk mandisan xena samaritan most k domovu hodinky 4pm