14 444 & 14 333

Hlavní stránka » Aktuality » Výjezdy » Pátrání po pohřešované osobě 1.12.2015

Pátrání po pohřešované osobě 1.12.2015


Dne 1. prosince 2015 kolem 18.30 hodiny byl aktivován výjezd jednotek HZS Jílové u Prahy, SDH obcí, Policie ČR a letecké služby Policie ČR do obce Hostěradice, okres Praha západ, na základě tísňové výzvy ohledně pátrání po pohřešované osobě, u které bylo i důvodné podezření na obtíže zdravotního charakteru. Celkem bylo do pátrání zapojeno několik desítek příslušníků HZS, SDH a Policie ČR. Na základě žádosti velitele stanic HZS Jílové a Řevnice byla požádána o spolupráci i Záchranná služba ASČR (ZS ASČR).

Na místo události byl neprodleně odeslán Odřad speciálních prací ZS ASČR ve složení inspektor provozu ZS ASČR, mobilní operační středisko se spojařem a dispečer ZS ASČR  s technologickým vozidlem. Vozidla Odřadu speciálních prací ZS ASČR jsou vybavena potřebným vybavením pro řešení mimořádných událostí, včetně logistického zázemí, zdravotnického materiálu, přikrývek a osvětlení. Tato pomoc byla též nabídnuta a poskytnuta přítomným členům složek, zajišťujících pátrání po pohřešované osobě.

Celá akce probíhala ve večerních hodinách a za deštivého počasí a i při výše zmíněném nasazení lidí i techniky, včetně vrtulníku letecké služby Policie ČR s termovizní bylo pátrání po pohřešované osobě neúspěšné a velitel akce krátce před 23 hodinou rozhodl o jejím ukončení a všechny jednotky se poté vrátili na své základny.

 Pohřešovaná osoba byla nalezena následujícího dne v dopoledních hodinách hlídkou Policie ČR a byla poté předána do péče přivolané posádky RZP ZS ASČR, která tuto osobu následně transportovala do zdravotnického zařízení.

 Zapsal + foto

Mgr. Radek Benda

Inspektor provozu ZS ASČR

Partneři:

czech aviation centre zdravtex uuzssk mandisan xena samaritan most k domovu hodinky 4pm