14 444 & 14 333

Hlavní stránka » Aktuality » Výjezdy » DN ve slapském kopci 9.8.2014

DN ve slapském kopci 9.8.2014


Dne 8. srpna 2014, krátce po 15 hodině, vyjížděla posádka RV ZS ASČR ze Zbraslavi, společně s posádkou RZP ZZS Středočeského kraje ze sezónního stanoviště na Slapské přehradě k dopravní nehodě dvou osobních vozidel.  Mezi obcemi Štěchovice a Slapy, okres Praha západ došlo k čelní srážce těchto vozů. Na místo dopravní nehody byl současně aktivován vzlet letecké záchranné  služby z Prahy a k události vyjel i inspektor provozu ZS ASČR.
Při této dopravní nehodě došlo ke zranění řidičů z obou havarovaných vozidel, kteří utrpěli střední až těžká zranění. Při příjezdů složek IZS, ale již byli mimo vozidla. Po jejich vyšetření a zajištění posádkami záchranné služby, byl jeden zraněný řidič předán posádce LZS Praha a transportován na urgentní příjem do Ústřední vojenské nemocnice, druhý zraněný řidič byl transportován sanitním vozidlem ZZS v doprovodu lékaře RV na traumacentrum FN Praha Motol.
Na místě zásahu spolupracovaly všechny složky IZS - Policie ČR, hasiči ze stanic Jílové u Prahy a Dobříše, dále jednotky SDH ze Štěchovic a Hradištka.

Video zde: http://praha.idnes.cz/nehoda-u-stechovic-0ni-/praha-zpravy.aspx?c=A140809_172826_praha-zpravy_bse

 
Zaznamenal: Mgr. Radek Benda, inspektor provozu ZS ASČR

Partneři:

czech aviation centre zdravtex uuzssk mandisan xena samaritan most k domovu hodinky 4pm