14 444 & 14 333

Hlavní stránka » Aktuality » Výjezdy » DN u obce Zvole dne 20.12.2013

DN u obce Zvole dne 20.12.2013


Dne 20. 12. 2013 v 10.36 hodin vyjížděla posádka RZP ZS ASČR ze stanoviště Zbraslav, společně s posádkou RLP ZZS Středočeského kraje z Jesenice k vážné dopravní nehodě, při které došlo k čelnímu střetu dvou osobních vozidel na silnici ve směru od Ohrobce na počátku obce Zvole.

K dopravní nehodě došlo tak, že mladý muž v osobním autě ujížděl před policií a čelně se ve vysoké rychlosti srazil s protijedoucím osobním autem.

Mladík neutrpěl žádné zranění a po vyšetření a kontrole zdravotního stavu, byl ponechán v péči Policie ČR. Spolujezdec z druhého auta, byl těžce zraněn. Z havarovaného vozidla musel být vyproštěn a po zajištění a stabilizaci posádkami ZZS, byl předán LZS Praha k leteckému transportu do Ústřední vojenské nemocnice v Praze - Střešovicích s podezřením na frakturu krční páteře.

Řidiče s lehkým zraněním převezla posádka RZP ZS ASČR do Thomayerovy nemocnice v Praze - Krči.

Na místě zásahu spolupracovaly všechny složky IZS: Záchranná služba ASČR - posádka RZP ze Zbraslavi a inspektor provozu, posádka RLP ZZS Středočeského kraje z Jesenice, HZS ze stanice Jílové u Prahy a Policie ČR.

 

Zaznamenal:

Mgr. Radek Benda, inspektor provozu ZS ASČR

Partneři:

czech aviation centre zdravtex uuzssk mandisan xena samaritan most k domovu hodinky 4pm