14 444 & 14 333

Hlavní stránka » Aktuality » Výjezdy » DN Studeněves a Přelíc 7.9.2013

DN Studeněves a Přelíc 7.9.2013


Dne 7. září 2013 ve 14.52 hodin vyjížděla posádka RZP ze stanoviště ZS ASČR Slaný k dopravní nehodě mezi obcemi Studeněves a Přelíc, okres Kladno, jednalo se o dopravní nehodu malého dodávkového vozidla, které narazilo do stromu, ve vozidle zůstal zaklíněný a těžce zraněný řidič, muž, ročník narození 1961.

Posádka RZP ze Slaného byla na místě události za 4 minuty od nahlášení, ve 14.56 hodin, u těžce zraněného a zaklíněného muže bylo provedeno zajištění dvou žilních vstupů s podáním infuzních roztoků a nasazení fixačního límce. Další postupy byly provedeny ve spolupráci s lékařem v setkávacím systému RV z Kladna (posádka RV ze Slaného byla tou dobou limitována jiným výjezdem), a následně i s posádkou LZS Hl. m. Praha.

Po komplikovaném vyproštění řidiče jednotkou HZS ze Slaného a jeho následné stabilizaci posádkami ZZS byl pacient na umělé plicní ventilaci transportován posádkou LZS Hl. m. Praha do Ústřední vojenské nemocnice v Praze - Střešovicích na Emergency s diagnózou polytrauma.

Na místě dopravní nehody spolupracovaly všechny složky IZS, příčina dopravní nehody je v šetření policie ČR, ale jako jedna z velmi pravděpodobných příčin se jeví i možná zdravotní indispozice s následnou nevolností řidiče.

 

 

Zaznamenal a zapsal: Mgr. Radek Benda, inspektor provozu ZS ASČR

Partneři:

czech aviation centre zdravtex uuzssk mandisan xena samaritan most k domovu hodinky 4pm