14 444 & 14 333

Hlavní stránka » Aktuality » Výjezdy » DN Slaný - Smečno 9.2.2014

DN Slaný - Smečno 9.2.2014


Dne 9. února 2014 v 10.50 hodin, vyjížděly posádky RV a RZP ze stanoviště ZS ASČR Slaný k těžké dopravní nehodě osobního vozidla na komunikaci mezi Slaným a Smečnem. Současně byl KZOS ZZS Středočeského kraje aktivován vzlet LZS z Prahy.

Při příjezdu na místo bylo havarované osobní vozidlo na střeše a těžce zraněný řidič-muž, ročník narození 1973, ležel zaklíněný uvnitř vozu.

Po vyproštění řidiče z vozidla ve spolupráci s jednotkou HZS, posádky ZS ASČR ze Slaného, zahájily neodkladnou přednemocniční péči. U pacienta byly ihned zajištěny dva žilní vstupy s podáním infuzí a analgetik, nasazen fixační límec a podání O2 inhalační polomaskou. 

Po příletu LZS Praha následné zajištění a stabilizace pacienta probíhala ve spolupráci posádek ZS ASČR ze Slaného s posádkou LZS Praha. 

Zraněný pacient byl zpočátku při vědomí a komunikoval, ale jeho zdravotní stav se progresivně zhoršoval, proto byl uvedený do umělého spánku. Byly u něj zajištěny dýchací cesty intubací a na umělé plicní ventilaci za kontinuální intenzivní terapie a péče, byl pacient transportován na urgentní příjem do Ústřední vojenské nemocnice v Praze - Střešovicích s diagnózou polytrauma.

Krátce po předání pacienta ovšem u něj došlo k selhání vitálních funkcí a následná resuscitační péče, byla neúspěšná. Pacient na následky svých zranění zemřel na urgentním příjmu ÚVN.

Spolupráce na místě nehody všech složek IZS - jednotka HZS se Slaného a Policie ČR.

 

Zaznamenal a zapsal:

Mgr. Radek Benda,

inspektor provozu ZS ASČR

Partneři:

czech aviation centre zdravtex uuzssk mandisan xena samaritan most k domovu hodinky 4pm