14 444 & 14 333

Hlavní stránka » Aktuality » Výjezdy » DN mezi Drnkem a Mšecí 27.9.2014

DN mezi Drnkem a Mšecí 27.9.2014


Dne 27. září 2014, došlo krátce po 18 hodině mezi obcemi Drnek a Mšec, okres Kladno k těžké dopravní nehodě osobního vozidla Škoda Felicia kombi, ve kterém cestovalo pět mladých lidí ve věku od 17 do 18 let. Dvě dívky a tři mladí muži.

Po nehodě byli všichni cestující mimo vozidlo, ale čtyři osoby byli v bezvědomí a jedna osoba byla při vědomí.

Krajským zdravotnickým operačním střediskem ZZS Středočeského kraje byl aktivován výjezd posádek RV s lékařem a RZP ze stanoviště ZS ASČR Slaný, taktéž i vzletová skupina LZS z Prahy a inspektor provozu ZS ASČR.

Po příjezdu posádek ZZS na místo události, byl stav čtyřech účastníků této dopravní nehody natolik vážný, že vyžadovali intenzivní a urgentní neodkladnou péči, včetně zajištění dýchacích cest intubací a umělou plicní ventilaci. U jednoho pacienta musela být následně zahájena i rozšířená neodkladná resuscitace.

Na místo byl vyžádán vzlet druhé LZS a dalších sanitních vozidel ZZS.

Na místě události zasahovalo celkem šest pozemních posádek: ZS ASČR, ZZS Středočeského kraje a dva vrtulníky LZS: ZZS Hl. m. Prahy a ZZS Ústeckého kraje. Posádky ZZS a LZS po vyšetření, zajištění a nezbytné stabilizaci transportovaly čtyři velmi vážně zraněné osoby s nitrolebními a sdruženými poraněními na traumacentra do nemocnic v Praze (ÚVN Střešovice, FN Motol a FNKV Královské Vinohrady). Posádka LZS Ústeckého kraje transportovala jednoho mladého muže v kritickém stavu za kontinuální resuscitace na traumacentrum nemocnice v Ústí nad Labem. Jeden zraněný mladý muž, který byl při vědomí, byl po vyšetření a zajištění transportován posádkou RZP ZZS Středočeského kraje na urgentní příjem nemocnice Kladno.

Na místě zásahu spolupracovaly všechny složky IZS - hasiči a Policie ČR, včetně výjezdové skupiny kriminální policie. Příčina této dopravní nehody je dále v šetření policie.

 

 

Zaznamenal + foto: Mgr. Radek Benda, inspektor provozu ZS ASČR

Partneři:

czech aviation centre zdravtex uuzssk mandisan xena samaritan most k domovu hodinky 4pm