14 444 & 14 333

Hlavní stránka » Aktuality » Výjezdy » DN autobusu na D7 9.3.2016

DN autobusu na D7 9.3.2016


Dne 9. března 2016, krátce po osmé hodině ranní, došlo na na silnici D7, poblíž Panenského Týnce, k těžké dopravní nehodě autobusu s dětmi na školním výletě do Prahy, který se převrátil na bok mimo komunikaci. Následně došlo na tomto úseku k několika dalším dopravním nehodám, včetně dopravní nehody vozidla DNR a vozidla RLP ZZS Ústeckého kraje, které směřovalo k této dopravní nehodě.
V havarovaném autobuse cestovalo 42 dětí a tři dospělé osoby, dvě učitelky a řidič, přičemž všichni utrpěli zranění, se kterými byly transportováni do nemocnic ve Středočeském kraji a v Praze. Nejvážnější poranění utrpělo jedno z dětí, které bylo zasahující lékařkou RV ZS ASČR uvedeno do umělého spánku a po zajištění a celkové stabilizaci bylo transportováno na umělé plicní ventilaci ve spolupráci s posádkou RZP ZZS Ústeckého kraje na dětský urgentní příjem do FN Motol v Praze.
K této dopravní nehodě došlo na území Ústeckého kraje, ale téměř na rozhraní kraje Středočeského, proto se na likvidaci následků podílely všechny složky IZS - ZZS, HZS a Policie ČR z Ústeckého i Středočeského kraje, včetně ZS ASČR a ZZS Hl. m. Prahy, která na místo události vyslala pozemní posádku LZS s lékařem (neletové klimatické podmínky pro LZS) a velkokapacitní sanitní vůz Atego, dálei  několik vozidel DNR.
Za ZS ASČR na místě události zasahovala posádka RV s lékařem a jedna posádka RZP se stanoviště Slaný, dále posádka RZP PPNP a inspektor provozu. Posádkami ZS ASČR bylo do zdravotnických zařízení transportováno celkem 6 zraněným osob a další dvě osoby z havarovaných osobních vozidel byly vyšetřeny a ponechány na místě.
Následně byla ve FN Motol poskytnuta krizová intervence inspektorem provozu ZS ASČR, ve spolupráci s krizovými interventkami Policie ČR několika ambulantně ošetřeným dětem, které byly soustředěny v prostorách LSPP a po ošetření byly postupně odváženy svými rodiči domů.


Zaznamenal a fotodokumentace: Mgr. Radek Benda, inspektor provozu ZS ASČR

Partneři:

czech aviation centre zdravtex uuzssk mandisan xena samaritan most k domovu hodinky 4pm