14 444 & 14 333

Hlavní stránka » Aktuality » Výjezdy » Čelní náraz u Jíloviště 3.6.2016

Čelní náraz u Jíloviště 3.6.2016


Dne 3. června 2016 v 15.38 hodin vyjížděly posádky RV a RZP ZS ASČR ze stanovišť Mníšek pod Brdy a Zbraslav, dále tři posádky RZP PPNP ZS ASČR ze Zbraslavi, inspektor provozu a dokumentarista ZS ASČR k hlášené těžké dopravní nehodě s nutností vyproštění zraněných osob na dálnici D4 u obce Jíloviště, okres Praha západ.
Při čelním střetu dvou vozidel a nárazem dalšího vozidla se celkem zranilo 6 osob z toho tři osoby těžce a dále dvě malé děti, které nejevily známky poranění, ale pro jistotu byly převezeny  posádkou RZP PPNP ZS ASČR ze Zbraslavi k vyšetření společně s jejich matkou, která utrpělá lehké zranění. Jednomu z dětí hasiči předali plyšovou hračku Dráčka a druhému z dětí předal inspektor provozu hračku Kryštůfka záchranáře.
Dvě osoby museli být z vozidla vyproštěny a po jejich zajištění, vyšetření a celkové stabilizaci, byla jedna zraněná osoba předána k leteckému transportu posádce LZS na emergency UVN v Praze - Střešovicích, druhá zraněná osoba, byla transportována posádkami ZS ASČR do traumacentra FN Praha - Motol. Všichni zranění z dalších dvou vozidel, byli transportováni posádkami RZP PPNP ZS ASČR také do Motola.
Spolupráce všech složek IZS: posádky RV, RZP a PPNP ZS ASČR, LZS ZZS Hl.m. Praha, jednotky HZS z Řevnic a Prahy a Policie ČR.


Zaznamenal + fotodokumentace: Mgr. Radek Benda, inspektor provozu ZS ASČR, fotodokumentace: Michal Milbauer

Partneři:

czech aviation centre zdravtex uuzssk mandisan xena samaritan most k domovu hodinky 4pm