14 444 & 14 333

Hlavní stránka » Aktuality » Výjezdy » Border War Milsim 5.-9.4.2017

Border War Milsim 5.-9.4.2017


Ve dnech 5.4. až 9.4. 2017 Záchranná služba ASČR (ZS ASČR) realizovala zdravotnické zajištění mezinárodní airsoftové akce Border War Milsim, která se konala v terénu bývalého vojenského prostoru u Bělé pod Bezdězem.
Záchranná služba ASČR byla na tuto akci personálně i technicky připravena s odpovídajícím množstvím zdravotnického personálu, včetně lékaře, dvěma kompletně vybavenými a vyhřívanými nafukovacími stany s lehátky až pro 24 ležících a 10 sedících pacientů. Sanitními vozidly i s pohonem 4x4, včetně terénního sanitního vozidla a terénní čtyřkolky, dále dvě speciální vozidla pro řešení následků hromadného neštěstí. Nechybělo zde mobilní operační středisko ani mobilní catering pro zajištění stravování, nejen pro pracovníky ZS ASČR po celou dobu konání této akce.
V průběhu zdravotnického zajištění této akce bylo ošetřeno 30 účastníků, z toho 4 pacienti museli být transportováni do zdravotnického zařízení. Jednalo se převážně o diagnózy interního charakteru - kolapsové stavy, nevolnosti, dehydratace i astmatický záchvat, dále o úrazy končetin a obličeje.

Zaznamenal + fotodokumentace: Mgr. Radek Benda, inspektor provozu ZS ASČR

Partneři:

czech aviation centre zdravtex uuzssk mandisan xena samaritan most k domovu hodinky 4pm