14 444 & 14 333

Hlavní stránka » Aktuality » Výjezdy » Bezvědomí

Bezvědomí


2.5. spolupracuje lékař z Kralup s RZP posádkou ze Zdib v obci Zdiby, kde je 67letá žena v bezvědomí. Po vyšetření, zajištění dýchacích cest a stabilizaci stavu je žena převezena na emergency nemocnice ve Střešovicích. Příčinou bezvědomí je pravděpodobně závažné srdeční selhávání.

6.5. jsou obě kralupské posádky přivolány do obce Sazená, kde je 72letý muž v bezvědomí. Po vyšetření, zajištění žilního vstupu a zajištění dýchacích cest intubací ho převážíme na Centrální příjem kladenské nemocnice. Příčinou bezvědomí je pravděpodobně cévní příhoda mozková.

Dopoledne 19.6. je přivolán kralupský lékař a RZP posádka z Roztok do kanceláře muzea v Roztokách u Prahy ke 46tileté ženě, která má být v bezvědomí.

Na místě žena leží na WC, má poruchu vědomí, reaguje jen na silný bolestivý podnět, je pozvracená, ale dýchá spontánně a je oběhově stabilní. Vše nasvědčuje tomu, že jde o krvácení do mozku. Po vyproštění z WC a uložení do vozu zajišťujeme dýchací cesty intubací, monitorujeme životní funkce a ženu transportujeme na neurologický JIP na Homolku. Na CT se později ověřuje naše podezření - jde o velké krvácení do mozečku, nejspíše z výdutě cévy, které bude ošetřit neurochirurg.

Partneři:

czech aviation centre zdravtex uuzssk mandisan xena samaritan most k domovu hodinky 4pm