14 444 & 14 333

Hlavní stránka » Aktuality » Výjezdy » Alergie

Alergie


Ve středu v podvečer je přivolán kralupský lékař a RZP posádka ze Zdib do Odolena Vody, kde 5letého chlapce píchla do dlaně levé ruky včela a nyní se mu rozvíjí svědivá vyražka po celém těle a má i otok v obličeji. Po podání protialergických léků je chlapec převezen na dětské oddělení na Bulovku k observaci. Během transportu již alergické projevy téměř vymizely.

K muži se splývající červenou vyrážkou jsou přivolány obě kralupské posádky v pátek brzy ráno. Dotazem zjišťujeme, že muž již podobné příznaky opakověně měl, vždy po blíže neurčeném jídle (nyní jedl syrový brambor). Dokonce nosí u sebe i tabletu proti alergii, tu si ale sám nevzal!! Po zajištění žilní linky a podání léků proti alergii byl převezen k observaci na internu do Slaného, kde již opakovaně pro totéž byl.

Z čeho se poučit?? - má-li člověk již opakovaně alergické obtíže a nosí u sebe protialergický lék, je nejdůležitější tento lék (Zyrtec, Zodac, Xyzal, Claritine, Clarinase, Fenistil, Zenaro apod) ihned při vzniku obtíží užít. Je takto možno buď zcela zamezit vzniku alergických projevů nebo je alespoň zmírnit.

Partneři:

czech aviation centre zdravtex uuzssk mandisan xena samaritan most k domovu hodinky 4pm